close

Prawdopodobnie znajdują się Państwo na niewłaściwej witrynie OBO-Bettermann. Mogą Państwo spróbować przejść do następującej wersji krajowej:

News
24. März 2020

Wiadomość od zarządu OBO Bettermann dotycząca COVID-19

Szanowni Państwo

W sytuacji światowej pandemii jakiej wszyscy doświadczamy chcielibyśmy przekazać informację jak OBO Bettermann jako organizacja o zasięgu międzynarodowym oraz OBO Bettermann Polska dostosowały swoje działania. Poniżej prezentujemy stanowisko Kierownictwa całej Grupy OBO Bettermann oraz garść szczegółów dotyczących naszej lokalnej organizacji.


Drodzy Klienci i Partnerzy,

ze względu na globalne rozprzestrzenianie się COVID-19 wszyscy stoimy w obliczu wyzwań o nieznanych skutkach. Właśnie dlatego chcielibyśmy zapewnić Wam wgląd w to, jak my w OBO Bettermann podchodzimy do tych wyzwań.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych Pracowników, Klientów i Partnerów jest naszym najwyższym priorytetem i takim pozostanie. Dokładamy wszelkich starań, aby przyczynić się do spowolnienia rozprzestrzeniania się COVID-19. Obecne wskazówki WHO i niemieckiego rządu federalnego służą jako nasz punkt odniesienia i plan działania.

Jednocześnie poza obowiązkami związanymi z ograniczaniem rozprzestrzeniania się COVID-19, jesteśmy zobowiązani do dotrzymania terminów realizacji projektów i dostaw, a także do pozostawania do pełnej Waszej dyspozycji - naszych Klientów i Partnerów. Aby móc to zapewnić, nasi Pracownicy są wyposażeni w urządzenia mobilne, które umożliwiają kontakt telefoniczny, e-mail lub połączenia Skype.

Nasze zakłady produkcyjne na całym świecie pracują bez żadnych zakłóceń oraz - podobnie jak do tej pory – nasze magazyny są w 100% gotowości . Dzięki tym zabezpieczeniom, robimy wszystko, aby uniknąć opóźnień w dostarczaniu naszych produktów. Jeśli szybko zmieniające się warunki wpłyną na naszą działalność lub dostawy, oczywiście poinformujemy Państwa jak najszybciej.

Jesteśmy przekonani, że możemy sprostać obecnemu globalnemu wyzwaniu, jeśli będziemy działać razem ze spokojem i rozwagą.

Dbajcie o siebie i o swoje zdrowie!

Michael Büenfeld
Dyrektor Zarządzający ds. Marketingu i SprzedażyJeśli chodzi o OBO Bettermann Polska to informujemy, że na chwilę obecną działamy prawie tak jak dotychczas, ograniczając do minimum bezpośrednie kontakty personalne, wprowadzając zalecenia prewencyjne i zmieniając organizację pracy wewnątrz firmy. I tak:

Wszyscy pracownicy biurowi w tym Dział Realizacji Zamówień, Dział Produkt Menedżerów, Dział Handlowy oraz Dział Ofertowy poza magazynem pracują zdalnie korzystając z połączenia z naszą wewnętrzną siecią firmową i systemem księgowo magazynowym. W tym zakresie praca przebiega bez żadnych zakłóceń i spowolnień.

Magazyn pracuje normalnie ale od dnia 26.03.2020 zostanie podzielony na dwa zespoły, które będą pracowały w cyklu tygodniowym tak aby weekend był czasem naturalnej neutralizacji ewentualnego wirusa w pomieszczeniach magazynu. Będziemy się starali wszystkie zamówienia realizować tak jak do tej pory bez znaczących opóźnień ale już teraz prosimy o wyrozumiałość gdyby się jednak jakieś pojawiły. Naszym nadrzędnym priorytetem jest utrzymanie ciągłości dostaw nawet kosztem niewielkich opóźnień. Ograniczając do minimum kontakty personalne wprowadziliśmy też odpowiednie procedury bezpieczeństwa eliminujące jakiekolwiek bezpośrednie kontakty między naszymi pracownikami a kurierami i kierowcami firm transportowych. Wprowadziliśmy też całkowity zakaz odbiorów własnych.

Tak jak podało Kierownictwo Grupy OBO Bettermann w przytoczonym komunikacie wszystkie nasze fabryki pracują i realizują na bieżąco zamówienia naszych Klientów.
Po tygodniu od ogłoszenia restrykcji w poruszaniu się przez granice możemy też powiedzieć ,że transporty z naszych fabryk w Niemczech i na Węgrzech przybywają normalnie bez większych opóźnień na granicach.

Aby zapewnić nieprzerwane dostawy produktów magazynowych zwiększyliśmy stany magazynowe kluczowych produktów. W tej trudnej dla wszystkich sytuacji cały zespół OBO Bettermann Polska jest do Państwa dyspozycji.

Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna będziemy na bieżąco informować Państwa o zmianach w kolejnych komunikatach, które będziemy wysyłać do Państwa i dodatkowo umieszczać na naszej stronie internetowej www.obo.pl.
Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość .Życzymy Państwu i sobie szybkiego unormowania sytuacji.

Prosimy Państwa o korzystanie w kontaktach z naszą firmą z poniższych informacji.

DZIAŁ HANDLOWY WEWNĘTRZNY:
Grażyna Jankowska: Tel. kom.: 600 082 401, E-mail: jankowska.grazyna@obo.pl
Leszek Maliszewski: Tel. kom.: 600 082 404, E-mail: maliszewski.leszek@obo.pl
Damian Chróściński: Tel. kom.: 602 243 204, E-mail: chroscinski.damian@obo.pl

DZIAŁ OFERTOWANIA:
oferty@obo.pl
Marcin Grabkowski: Tel.kom.: 600 082 399, E-mail: grabkowski.marcin@obo.pl
Michał Kłębek: Tel.kom.: 660 414 604, E-mail: klebek.michal@obo.pl
Mariusz Jeziorski: Tel.kom.: 662 161 370, E-mail: jeziorski.mariusz@obo.pl
Tomasz Nowakowski: Tel.kom.: 795 522 038 , E-mail: nowakowski.tomasz@obo.pl
Piotr Okniński: Tel.kom.: 696 877 322, E-mail: okninski.piotr@obo.pl

BIURA REGIONALNE:

Warszawa

Zdzisław Piórkowski: Tel.kom.: 600 082 403, E-mail: piorkowski.zdzislaw@obo.pl
Karol Lasota: Tel.kom.: 600 082 407, E-mail: lasota.karol@obo.pl
Robert Gruba: Tel.kom.: 664 453 904, E-mail: gruba.robert@obo.pl
Krzysztof Świątkowski: Tel.kom.: 668 446 566, E-mail: swiatkowski.krzysztof@obo.pl

Katowice
Wojciech Antonowicz: Tel. kom.: 602 716 944, E-mail: antonowicz.wojciech@obo.pl
Marcin Dębowski (Kraków): Tel. kom.: 600 082 405, E-mail: debowski.marcin@obo.pl

Gdańsk
Marek Runge: Tel. kom.: 600 082 406, E-mail: runge.marek@obo.pl

Poznań
Tomasz Adamczewski: Tel. kom.: 600 082 409, E-mail: adamczewski.tomasz@obo.pl
Paweł Pich (Szczecin): Tel. kom.: 662 171 623, E-mail: pich.pawel@obo.pl

Wrocław
Piotr Hańćkowiak: Tel. kom.: 600 082 408, E-mail: hanckowiak.piotr@obo.pl

DZIAŁ PM:
Magdalena Stankiewicz Marketing Manager, PM (LFS; UFS; EGS): Tel.kom.: 600 082 398, E-mail: stankiewicz.magdalena@obo.pl
Przemysław Głogowski (KTS; VBS; BSS): Tel.kom.: 668 629 423, E-mail: glogowski.przemyslaw@obo.pl
Michał Kubiak (TBS; VBS): Tel.kom.: 602 215 157, E-mail: kubiak.michal@obo.pl

LOGISTYKA I MAGAZYN
ul. Gierdziejewskiego 7
02-495 Warszawa
Grzegorz Okuń: Tel.kom.: +48 600 082 402, E-mail: okun.grzegorz@obo.pl
Waldemar Kozłowski: Tel. kom.: +48 606 208 675, E-mail: kozlowski.waldemar@obo.pl
Krzysztof Lankiewicz: E-mail: lankiewicz.krzysztof@obo.pl

ZARZĄD:
Mirosław Szkoda : Tel.kom: +48 600 082 400, E-mail: szkoda.miroslaw@obo.pl

Pozdrawiam Serdecznie

Mirosław Szkoda
Dyrektor Generalny
OBO Bettermann Polska Sp. z o.o.